Pigu ir veiksminga: panaudojus šias trąšas, agurkai tiesiog klestės darže

Ar jau skaitėte?

Agurkas – viena populiariausių ir pigiausių daržovių, dažnai atsidurianti ant lietuvių stalo. Agurkus gana lengva auginti ir namuose, tačiau ne visų daržuose jie užauga gražūs ir dideli. Situaciją pataisyti gali beveik nieko nekainuojančios, bet veiksmingos trąšos, išduoda prekybos tinklo „Iki“ augalų skyriaus darbuotoja Vesta Paukštelo. Panaudojus jau dažnuose namuose turimus produktus, visai lengvai papildomomis medžiagomis pamaitinsite augalus, o agurkai augs daug greičiau ir turės daugiau vaisių.

- Reklama -

„Lietuviai sunkiai įsivaizduoja vasarą be agurkų – naudoja juos šaltibarščiams, kitiems gaiviems patiekalams, rūpinasi jų atsargomis žiemai. Nors ji puikiai pažįstama daržovė, tačiau kasmet susilaukia net dar didesnio dėmesio. Šiemet jų parduota jau virš 10 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Statistika rodo, kad labiausiai geidžiami yra trumpavaisiai, taip pat pirkėjams svarbi jų kilmės šalis. Būtent agurkų pirkėjai pasižymi ypač dideliu noru pirkti lietuvišką produkciją, nes vertina, kad Lietuvoje užaugintos daržovės pasižymi geresnėmis skoninėmis ir kokybinėmis savybėmis“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Kaip dažnai laistyti agurkus?

Agurkai mėgsta drėgmę, todėl norint gero derliaus, augalus reikia atidžiai laistyti. Tačiau V. Paukštelo įspėja, kad nereikėtų persistengti su vandens kiekiu, nes agurkų krūmai yra silpnai įsišakniję, todėl yra jautrūs perlaistymui.

„Jei agurkus perlaistysite, gali ne tik imti pūti šaknys, bet jų ir susiformuoti mažiau. Silpnesnė šaknų sistema vėliau nepajėgs vaisių pakankamai aprūpinti reikalingomis medžiagomis. Daugiausia vandens agurkams reikia, kai pasirodo žiedai ir vaisiai, todėl laistymas tuo metu yra svarbiausias“, – sako augalų žinovė.

Ji pataria artėjant derliui agurkų nelaistyti per dažnai – tuomet ims drėkti lapai, tai gali padidinti grybelinių ligų, pelėsio riziką. Verčiau laistykite rečiau, tačiau reguliariai ir intensyviai. Vienam kvadratiniam metrui paprastai reikia 2-3 laistytuvų vandens.

Taip pat skaitykite:  Kodėl lietuviai perką nuosavą būstą

Taip pat svarbu agurkų nelaistyti pernelyg šaltu vandeniu – V. Paukštelo teigimu, tai gali slopinti augimą, o augalas ims mesti pumpurus. Auginant agurkus taip pat ypač rekomenduojama tręšti organinėmis trąšomis. Tam gerai tiks kompostas, tačiau augalams suteikti daugiau jėgų sveikų vaisių užauginimui galite ir pasigaminę papildomos trąšos.

- Reklama -

Pasak V. Paukštelo, pagrindinių maistinių medžiagų trūkumą išduoda suprastėjusi augalų išvaizda. Pavyzdžiui, jeigu trūksta kalio, lapai prie gyslų tampa mėlynai žali, o jų pakraščiuose atsiranda rudų dėmių. Jeigu lapų dėmės geltonos – augalui tikriausiai trūksta magnio, o jei nugeltonuoja visi lapai, vaisiai yra šviesesni, tai gali signalizuoti azoto trūkumą. Trūkstant naudingų medžiagų, augalų augimas sulėtėja, prastėja vaisių kokybė ir mažėja derlius.

Trys pigių ir patikrintų trąšų agurkams idėjos

Kepimo sodos trąšos. Šios trąšos padės agurkams užaugti dideliems ir tvirtiems. Į 1 litrą vandens dėkite 10 g sodos ir ištirpinkite. Laistykite šiuo mišiniu agurkus kartą per savaitę. Šis tirpalas bus tikras išsigelbėjimas ir nuo kai kurių ligų, pavyzdžiui, miltligės ar grybelio. Pastebėjus jų požymius ant agurkų lapų, tiesiog reguliariai, kad 7-10 dienų, apipurkškite juos vandenyje ištirpinta soda.

Gliukozės trąšos. Dar vienas agurkų tręšimo būdas – į vandenį, kuriuo laistote augalą, įpilti gliukozės. Grynos gliukozės galima nebrangiai nusipirkti vaistinėje, tačiau taip pat galima naudoti ir įprastą baltąjį cukrų, kurio tikriausiai jau turite namuose. Pasak V. Paukštelo, gavę gliukozės, agurkai užmegs daugiau vaisių, o pačios daržovės bus sultingos ir traškios. Vienam litrui vandens pakaks vienos gliukozės tabletės arba 2 šaukštų cukraus.

Mielių trąšos. Dar viena gudrybė – panaudoti mieles. Jos skatina augimą, taip pat apsaugo agurkus nuo grybelinių ligų ir net nuo amarų. 1 litrui vandens reikės 10 g šviežių mielių. Mieles užpilkite virintu, šiltu, bet ne karštu vandeniu. Atidėkite 3-7 dienoms, kad įvyktų visi būtini fermentacijos procesai. Agurkams laistyti naudokite mielių ir vandens mišinį santykiu 1:1.

Taip pat skaitykite:  Infraraudonųjų spindulių šildytuvai – kas tai ir kaip išsirinkti tinkamiausią?

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Jas išmetat ir nežinot, kad tai tikras lobis: pasigaminkite traškučių iš pupų ankščių – bus sveikiau ir pigiau

Ar esate ragavę pupų traškučių? Juos visai nesunkiai galite pasigaminti iš pupų luobelių – tai beveik nieko nekainuos, patiks ir „zero waste“ (liet. „be...

Parduoti covid19 testų vyrui nepavyko

Balandžio 29 d., po pietų, Kauno apskrities policijos pareigūnai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, iš kauniečio paėmė galimai nelegalias medicinines priemones (testus) ir pradėjo administracinę teiseną.   Kaune,...

Astrologinė prognozė vasario 29-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Jums rūpės ir sava, ir partnerio ar bendra įmonės finansinė situacija. Su ja siesite kai kurias savo viltis. Regis, sugebėsite praktiškai išnaudoti gautą...

Vasario 24-oji, trečiadienis, Šv. Motiejus — Vieversio diena

Vasario 24-oji, trečiadienis, 9 savaitė. Dangaus kūnai: saulė teka 7.20 val., leidžiasi 17.45 val. Dienos ilgumas 10.25 val. Mėnulis (priešpilnis) leidžiasi 6.31 val., teka 13.40 val. Vardadieniai: Sveikatos.info...

Aktorė J. Zinkevičiūtė gyvena švenčių laukimu: atskleidė, be ko neįsivaizduoja Kalėdų

Žinoma aktorė, laidų vedėja bei moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą“ iniciatorė Justė Zinkevičiūtė jau nekantriai laukia artėjančių žiemos švenčių. Kalėdos jai – vienas jaukiausių ir gražiausių laikotarpių metuose, kuomet namai pakvimpa gardžiais kvapais, o širdis...

Ieškantiems išskirtinės Valentino dienos dovanos – kelionių pasiūlymai už ypatingą kainą

Būna dovanų, kurias pasidedi ir pamiršti, o būna tokių, kurias širdyje ir atmintyje nešiojiesi visą likusį gyvenimą. Šv. Valentino diena – puiki proga švęsti meilę keliaujant su antrąja puse ir kolekcionuoti įspūdžius, kurie tikrai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS