Palanga rengiasi žvejiškai šventei – jau kuriama sėkmę nešanti Didžioji stinta

Ar jau skaitėte?

Palangoje vis labiau juntamos artėjančios Stintų šventės nuotaikos – iki garsiosios žiemos pramogos likus vos dviem savaitėms, organizatoriai dėlioja paskutinius šventės „taškus“, žvejai tuo metu mėgaujasi stintų žvejyba nuo jūros tilto, o tautodailininkai jau kuria Didžiąją stintą, kuri taps „sėkmės užtaisas“ vietos žvejams.

- Reklama -

Rengiasi atsakingai

Į vasario 7-9 dienomis vyksiančią Stintų šventę sugužės geriausi žuvies grilio meistrai, tautodailininkai iš visų šalies regionų ir, be abejo, pramogautojai, pasiilgę žvejiškų linksmybių bei agurkais kvepiančios žuvies.


Daugiau apie Palangą sužinosite čia – Palangos.info


 

Kad atvykusieji iš tolimiausių Lietuvos kampelių o taip pat – ir iš kaimyninių valstybių, nenusiviltų, palangiškiai Stintų šventei rengiasi labai atsakingai. Vietos kavinių ir restoranų virtuvių meistrai jau yra pasirengę ir išbandę geriausius stintos paruošimo receptus, kad šventės metu pasiūla bei stintos paruošimo būdų įvairove liktų patenkinti net ir gurmanai. Ne mažiau atsakingai artėjančiai šventei rengiasi joje dalyvausiantys meno kolektyvai, tautodailininkai, ir, žinoma, šventės organizatoriai – „Stintų ordino“ atstovai.

Pasak vieno iš pagrindinių šventės organizatorių Nerijaus Stasiulio, per daugelį metų jau atrasti geriausi Stintų šventės pramogų „receptai“, sulaukiantys didžiausio smalsuolių susidomėjimo. Jų atsisakyti neketinama ir šiemet, tad J. Basanavičiaus gatvėje tradiciškai ne tik kvepės tiesiog lauke gaminama stinta, bet ir skambės muzika, vyks įvairios žvejiškos atrakcijos – stintų valgymo, inkaro laikymo varžytuvės. Be abejonės, savo sėkmę išmėgins ir žvejai mėgėjai, vasario 8 d. dalyvausiantys Stintų meškeriojimo varžybose, tarpusavy konkuruos bei rungsis ir Lietuvos žuvies grilio čempionato dalyviai.

- Reklama -

Muzika ir dūmo kvapas

Tačiau tradicinėmis pramogomis apsiriboti neketinama – Stintų šventės organizatoriai pasirūpino, kad net ir kasmet šioje šventėje dalyvaujantys pramogautojai, vasario 7-9 dienomis atvykę į Palangą, čia patirtų ir naujų įspūdžių.

„Be abejonės, kasmet didžiulį dėmesį skiriama tradicinėms, Stintų šventės svečių pamėgtoms pramogoms – siekiame ne kiekybiškai, o kokybiškai auginti tas, kurios patinka palangiškiams ir kurorto svečiams. Tačiau kasmet pasiūlome ir naujovių. Šiais metais „gryniname“ Stintų šventės formatą – J. Basanavičiaus gatvėje stengiamės kiek įmanoma labiau koncentruoti kultūrinę ir kulinarinę Stintų šventės dalį – tai, nuo ko ši žiemos šventė ir prasidėjo. Tad čia, kaip ir kasmet, Palangos žvejai bei restoranai, kavinės ir viešbučiai pateiks šviežios, agurkais kvepiančios, iškeptos, išrūkytos, vytintos stintos, gardžios žuvienės ir kitų žuvų skaniausius patiekalus, žvejai rūkys žuvį. Žodžiu, J. Basanavičiaus gatvėje skambės smagi muzika bei kvepės dūmu“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Tautodailininkų kermošius

Greta garsiosios pėsčiųjų alėjos, Vytauto gatvėje, šurmuliuos kermošius, skirtas Tautodailės metams. Geriausi Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos tautodailininkai, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai čia siūlys savo gaminius – kermošiuje bus galima įsigyti originalių gintarinių, metalinių, molinių, medinių, megztų, meduolinių ir kitokių stintų, tautodailininkų dirbinių bei kulinarinio paveldo gardumynų.


Šventosios kurortas … Kažkas naujo? 


„Norime būti pirmieji, pasakydami, kad prasideda Tautodailės metai. Kad tai akcentuotume tinkamai, pasitelkėme kermošiaus partnerius – Tautodailininkų sąjungą, jungiančią visos Lietuvos tautodailininkus“, – teigė Stintų šventės organizatorius.

Amatų kiemas

Greta kermošiaus, Centrinėje miesto aikštėje, įsikurs ir Amatų kiemas. Tai – dar viena šiųmetė Stintų šventės naujovė. Savo dirbinius bei amatus čia demonstruos medžio drožėjai, kalviai, kitų amatų atstovai.

Pirmą kartą Palangoje bus pristatomas ir tautinių juostų ir austų rankšluosčių rekordas – Darbėnuose gyvenančių tekstilininkų bei kolekcininkų Daivos ir Arūno Dudėnų austų juostų bei rankšluosčių paroda. Sutuoktiniai senovines austas juostas bei tautinius rankšluosčius kolekcionuoti pradėjo prieš dešimtmetį, tad dabar savo kolekcijoje turi apie 600 eksponatų.

Didžioji stinta

Vasario 8 d., šeštadienį, palangiškiai šventės svečiams pristatys ir dar vieną šiųmetę Stintų šventės naujovę – naują personažą – Didžiąją stintą. Ją jau dabar kuria palangiškis tautodailininkas Linas Žulkus kartu su savo bendraminčiais.

„Didžiąją stintą pasitiksime šeštadienio rytą Nepriklausomybės aikštėje, prie Muzikinio fontano. Pavakare, 16 val., surengsime jos palydas J. Basanavičiaus gatve iki jūros tilto. Paplūdimyje, vietoje, kur susijungia visos gamtos stichijos – vanduo, oras, žemė – ją sudeginsime, taip pristatydami ir ugnies stichiją. Ši Ugninė stinta sujungs visas stichijas ir taps savotiškas sėkmės užtaisas pajūrio žvejams“, – sakė N. Stasiulis.

Šventės „Palangos stinta 2020“ programa

Vasario 7-9 d.

Vasario 8 d.

Jūratės ir Kastyčio skveras

8.00 – 12.00 Stintų meškeriojimo varžybos ant jūros tilto.

11.00 – „Didžiosios Stintos“ sutiktuvės Nepriklausomybės aikštėje prie Muzikinio fontano.

12.00 – „Palangos Stinta 2020“ atidarymas. Tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, naujų „Stintų Ordino“ riterių inauguracija.

12.30 – Stintų meškeriojimo varžybų dalyvių apdovanojimai.

12.45 – Lietuvos žuvies griliaus čempionato atidarymas.

13.00 – Šventinis koncertas „Žvejiškos melodijos“. Koncertuos Palangos kultūros ir jaunimo centro ansamblis „Bočiai“ ir šokių grupė „Banguolis“, Kretingos raj. Kultūros centro Vydmantų skyriaus Moterų vokalinis ansamblis, Aušrinė, Kęstutis Jablonskis ir grupė bei kiti svečiai. Koncerto intarpuose vyks inkaro laikymo ir stintų valgymo varžybos.

15.00 – Žiemos „Ruonių“ maudynės jūroje, šalia Jūros tilto.

16.00 – „Didžiosios Stintos“ palydos nuo Nepriklausomybės aikštės iki Jūros tilto.

16.30 – Lietuvos žuvies grilio čempionato dalyvių apdovanojimai.

17.00 – „Didžiosios Stintos“ sudeginimas paplūdimyje prie Jūros tilto.

J. Basanavičiaus gatvėje Palangos žvejai bei restoranai, kavinės ir viešbučiai siūlys įvairiais būdais paruoštos bei šviežios ar rūkytos stintos ir kitų žuvų. Veiks unikalus „Žemaitiško Kastinio kiemas“.

Tautodailės metų Kermošius

vasario 7-9 d.

Vytauto gatvėje veiks Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos geriausių tautodailininkų, tautinio ir kulinarinio paveldo mugė, skirta Tautodailės metams.

Centrinėje aikštėje veiks amatų kiemas, kur šventės svečiai galės pasigrožėti rekordine senovinių austų juostų bei tautinių rankšluosčių kolekcija ir įvairių amatų demonstravimu.

Renginys viešas ir nemokamas. Bus fotografuojama bei filmuojama. Atvaizdai bus naudojami šventės viešinimo informacijoje

 

TOP naujienos

Neperšokęs karantino, nesakyk „op“

Daugelis Europos valstybių paskelbė geresnius, negu tikėtasi, trečio ketvirčio BVP rezultatus, tačiau ketvirtą ketvirtį dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos ekonomikos kryptis ir vėl pasikeitė. Ne...

Šeštadienį laikas prasivaikščioti? Žygis iš Palangos į Šventąją

Šį šeštadienį balandžio 1 d. aktyvaus laisvalaikio mėgėjai kviečiami dalyvauti kasmetiniame Palangos kultūros ir jaunimo centro organizuojamame žygyje iš Palangos į Šventąją. Laukia ne...

Elektromobilių įkrovimo stotelių diegimas rajone – savivaldybės rankose

Grynųjų elektromobilių (EV) ir įkraunamų hibridinių automobilių skaičius Lietuvoje auga įspūdingu tempu, tačiau jų įkrovimo vietų stygius akivaizdus. Ką reikėtų padaryti, kad elektromobiliu galėtume...

Horoskopai birželio 4 dienai

AVINASPabandykite įrodyti savo pranašumą. Jums ims sektis geriau, jei sugebėsite įsitvirtinti kolektyve. Bent jau šiandien jums pirmas impulsas yra pats geriausias. JAUTISAr ir vėl ketinate...

„Rimi“ pirkėjai saugojo gamtą ir sutaupė apie 5 mln eurų: prekių krepšelyje vis dažniau...

Kasmet rugsėjo 29 d. minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena. Maisto švaistymas yra viena opiausių globalaus pasaulio problemų, prisidedanti prie pasaulinio bado augimo, vertingų išteklių eikvojimo bei dar didesnės žalos, daromos aplinkai. 2021...

Pieno supirkimo kaina toliau kyla virš 0,47 euro už litrą

Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Lietuvoje gruodžio mėnesį augo ketvirtą mėnesį iš eilės ir siekė 436,62 eurus už toną – 4 proc. daugiau, palyginti su lapkričiu, skelbia Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC). Nuo pernai rugpjūčio,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS