Ugniagesiams perduota naujų cisterninių automobilių

Ar jau skaitėte?

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) perduota 20 naujų automobilių cisternų. PAGD duomenimis, 2022 m. kovo mėnesį buvo pasirašyta pirkimo sutartis dėl 58 automobilinių cisternų, todėl dar 38 automobiliai ugniagesius pasieks rudenį.

- Reklama -

„Kiekvienas padalinys gaus po naują automobilį. Naujai įsteigti padaliniai šiame etape dar jų negauna, bet iki naujų metų gaus ir jie. (…) Manome, kad tai pagerins reagavimo laikus ir atnaujins autoparką. Jis, sąlyginai, nėra blogas, bet, lyginant su Europos ar Lenkijos parkais, norėtųsi išlaikyti tokius atnaujinimo tempus“, – žurnalistams sakė PAGD direktorius Saulius Greičius.

Spaudos konferencija Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, kurios metu gaisrinės autocisternos buvo perduotos šalies priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ugniagesiams gelbėtojams. ELTA / Žygimantas Gedvila

„Tai yra istorinis pirkimas. Tokių transporto priemonių bus 58 cisternos, šiandien matome 20, kitos atkeliaus rugsėjo mėnesį“, – pažymėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak jos, automobiliai bus paskirstyti per visą Lietuvą, pirmiausia – ten, kur yra didžiausias poreikis.

„Šiuo metu tą transportą daliname ten, kur labiausiai reikia, yra sudėlioti kriterijai ir principai, atsižvelgiant į tas vietas, kur yra sudėtingiausia situacija su mūsų autoparku, tai to principo ir laikysimės – kur yra didžiausias poreikis, gyventojų tankumas“, – nurodė ministrė.

S. Greičiaus teigimu, šiuo metu ugniagesiams darbo priemonių pakanka, tačiau vis dar trūksta autokopėčių.

- Reklama -

„Labiausiai juntamas trūkumas – autokopėčios. Pernai 4 nupirkome, šiemet atvažiuos dar 4. Bendroje sumoje mums trūksta dar apie 20“, – sako S. Greičius.

„Kopėčias turėti – čia vienas klausimas. Dar reikia prie daugiabučių privažiuoti, todėl kviečiu gyventojus ir pačius skirti šiek tiek dėmesio savo savo saugumui. (…) Jei yra užstatomos vietos, skirtos tarnybiniams automobiliams privažiuoti, yra prarandamos auksinės minutės“, – teigia PAGD vadas.

Kaip skelbia Vidaus reikalų ministerija, automobilinių cisternų kabinose gali vykti po 6 ugniagesius gelbėtojus. Kabinose įrengti tvirtinimai suslėgtojo oro kvėpavimo aparatams, kuriuos turės ne tik visi ugniagesiai gelbėtojai, bet ir vienas keleivis.

Taip pat skaitykite:  Sausio 25-oji – transporto priemonių susidūrimai

Jose taip pat yra autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai, skirti namų numerių paieškai. Automobilinės cisternos turi vidinį LED kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo automobilio gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai yra įjungiama atbulinės eigos pavara.

Automobilinėse cisternose sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti ne mažiau kaip 7 tonų svorio priekabą. Ant jų stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina šių kopėčių nuėmimą nelipant ant stogo.

Vandens cisternos pagamintos iš korozijai atsparių medžiagų. Jų talpa – 3000 litrų. Automobilinėse cisternose įrengtos komunikacijos vandens cisternos pildymui tiesiogiai nuo hidrantų ir per automobilio gaisrinį siurblį.

Automobilinėse cisternose yra ir papildoma apšvietimo įranga – teleskopinis stiebas, elektrinė automobilinė gervė, lafetinis, ant stogo montuojamas švirkštas, kurio maksimalus našumas – 3000 l/min.

Vieno tokio automobilio kaina – 202 058 Eur.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)

 

TOP naujienos

Dovilė Filmanavičiūtė papasakojo, kaip taupo maistui ir kodėl perka besibaigiančio galiojimo produktus

Pasaulyje, kuriame susiduriama su daugybe iššūkių, dažnai nepastebimai pro akis prasprūsta viena svarbiausių problemų – maisto švaistymas. Kasmet trečdalis viso pagaminto maisto, t. y....

Horoskopai sausio 18 dienai

AVINASJums bus sunku įgyvendinti savo sumanymą dėl įvairių komplikacijų. Kai kalbėsitės apie savo reikalus su kitais, venkite skubotų sprendimų. Net į siūlomą pagalbą žiūrėkite...

Apie ŽIV moteris sužinojo tik pastojusi: liga vis dar gąsdina lietuvius

Daugybe klaidingų įsitikinimų apipinta žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2021 metais Lietuvoje buvo diagnozuota 121 asmeniui. 76,9 proc. naujai...

Siekis išsiaiškinti santykius virto pasikėsinimu padegti turtą bei fizinio skausmo sukėlimu

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose baudžiamuoju įsakymu N. P. pripažintas kaltu, pasikėsinęs sunaikinti svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu bei sukėlęs žmogui fizinį skausmą. Kas...

A. Fedotova. „Geriausias iki“ ir „tinka vartoti iki“ – kodėl skirtumą žinoti svarbu?

Maisto galiojimo terminas – tai vienas dalykas, kurį prieš dėdamas prekę į krepšelį patikrina praktiškai kiekvienas. Vartotojams tai vienas pagrindinių prekės kokybės rodiklių, parodantis kiek dar ilgai tam tikrą produktą bus galima vartoti iki...

Ekspertė įvardijo esminius antigenų ir antikūnų testų skirtumus

Siekiant diagnozuoti COVID-19 ligą ir efektyviai pažaboti tolesnį viruso plitimą, jau yra sukurtas ne vienas metodas. Šioje pasirinkimų gausybėje pastebima, jog visuomenėje kyla nemažai klausimų, apie tai, kuris tyrimas virusą parodo esamuoju laiku ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS