Atvėsus orams nedžiugina plaukų būklė? 10 taisyklių, kurios padės tai pakeisti

Ar jau skaitėte?

Elektrinasi, riebaluojasi ar neblizga – tokias plaukų problemas dažnai girdi „Eurovaistinės“ grožio specialistai. Anot grožio vaistinių vadovės Aušros Vareikienės, rūpinantis plaukų būkle šaltuoju metų laiku nereikėtų pamiršti kelių taisyklių.

- Reklama -

Daugiau drėkinančių priemonių

Net jeigu esate atradę jums tinkančias plaukų priežiūros priemones, šaltuoju metų laiku, nereikėtų bijoti jų pakeisti kitomis. „Šaltuoju metų laiku plaukai elektrinasi, labiau sausėja, nes daugiau laiko praleidžiame patalpose, geriame mažiau vandens, todėl svarbu pasirinkti drėkinamąsias priežiūros priemones. Maitinimas ir drėkinimas žiemą yra svarbiausia“, – pataria A. Vareikienė.

Kondicionierių dažniau keisti kauke

Sausėjantiems plaukams naudinga dažniau naudoti plaukų kaukes o ne kondicionierių. Kaip paaiškina A. Vareikinė, kaukė prisodrina plaukus maitinamosiomis medžiagomis, uždaro žvynelius, o kondicionierius yra kasdienė priemonė, kuri palengvina iššukavimą, suglotnina plaukus.

Plaukus lepinkite ir naktį

Jeigu jaučiate, kad plaukams reikia papildomo dėmesio „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė išduoda gudrybę. „Kaukę galite naudoti ir naktį, tačiau reikėtų ją užtepti ypač plonu sluoksniu. Prieš tepant kaukę reikėtų patrinti tarp delnų, sušildyti, tuomet perbraukti per plaukus, iššukuoti ir laisvai surišus gumele, eiti miegoti“, – paaiškina ji. Po šios procedūros plaukai blizgės ir mažiau elektrinsis.



Į lauką – tik kruopščiai išdžiovinus plaukus

Drėgni plaukai žiemą lauke – viena iš didžiausių blogybių. Pasak A. Vareikienės, prieš einant į lauką svarbu kruopščiai išdžiovinti plaukus, nes dėl to gali ne tik nukentėti sveikata, bet ir plaukų būklė.

Apsauga nuo šalčio

Apsauga nuo karščio jau daugeliui tapo kasdienės plaukų rutinos dalis, tačiau svarbu prisiminti, kad apsauginės priemonės saugo ne tik nuo karščio, bet ir nuo šalčio, vėjo, mažina elektrinimąsi, todėl ir atvėsus orams šio žingsnio nereikėtų praleisti. Taip pat A. Vareikienė rekomenduoja dėvėti galvos apdangalus – tai ne tik saugo plaukus, bet gali tapti ir puikia stiliaus detale.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Gydytojos dermatologės pataria, kaip pasirūpinti oda po vasaros

Namų plaukų SPA

„Šaltuoju metų laiku rekomenduoju dažniau pagalvoti apie namų plaukų SPA procedūras. Pavyzdžiui, ištepti plaukus kauke, išskyrus šaknis, galiukus pamaitinti plaukų aliejumi, mikrobangų krosnelėje pašildyti rankšluostį ir juo apvynioti plaukus. Pasimėgaukite šia procedūra ir palepinkite plaukus“, – dalinasi grožio vaistinių vadovė.

Aliejinės priemonės

Pasak A. Vareikienės, žiemą naudinga dažniau naudoti natūralius aliejus ir priemones, kurių vasarą atsisakome, pavyzdžiui, augalų aliejais praturtinti produktai, kurie maitina ir drėkina plaukus.

Retesnis plaukų plovimas

Jeigu šaltuoju metų laiku pastebite, kad tenka plauti plaukus dažniau nei įprastai, tai gali reikšti, kad naudojate plaukams netinkamas priemones – sako grožio specialiste. „Jeigu plaukus plaunate kiekvieną dieną, tai kyla klausimas, kodėl? Jeigu dėl to, kad nedžiugina, kaip plaukai atrodo, reiškia, kad naudojate netinkamas priemones. Tokiu atveju siūlau išbandyti plaukų formavimo priemones, pavyzdžiui, druskos vandenį, natūralias plaukų putas ar kita“, – vardija A. Vareikienė.

Visapusiškas dėmesys

Norintys džiaugtis sveikais ir išpuoselėtais plaukais, anot A. Vareikienės, turėtų atkreipti dėmesį ir į savo mitybos įpročius, svarbu, kad organizmui netrūktų būtinų maisto medžiagų, vitaminų ir mineralų. Taip pat reikėtų gerti ir pakankamai vandens.

Neįvertintas ginklas – plaukų serumai

Vareikienė į plaukų priežiūros rutiną rekomenduoja įtraukti ir tokias priemones, kaip plaukų serumai. Jie, anot specialistės, kaip ir veido serumai, yra vertinga ir naudinga priemonė, nes įsigeria į pačią plauko šerdį ir taip puoselėja plauką iš vidaus.

Laura Čiginskaitė
Komunikacijos turinio vadovė
Eurovaistinė, UAB

TOP naujienos

Šianadien Jūratės ir Kastyčio skvere, Palangoje, nemokamas muzikos festivalis

Vaikų ir jaunimo populiariosios vokalinės muzikos festivalis „Laumės juosta“. 2023 m. liepos 28 d. 17:00 - liepos 29 d. 21:00 Vienas didžiausias bei populiariausias Baltijos šalyse...

Elektronikos atliekos: kada jos pavojingos, o kada – naudingos?

Tiek gamta, tiek ir žmogaus organizmas yra tarsi cheminės laboratorijos, kuriose vyksta daugybė cheminių reakcijų. Kai ekosistema nepažeista, visos šios reakcijos yra natūralios, nekenksmingos....

Horoskopai birželio 21 dienai

AVINASKartais galima ir šiek tiek pameluoti, ypač jei tai apsaugos artimą žmogų nuo traumos. Tik atminkite, kad ne kiekvienam gali būti priimtinas jūsų garbės...

Kaip akupunktūra gali padėti mesti rūkyti?

55 proc. suaugusių amerikiečių rūkalių 2018 metais sakė per pastaruosius metus bandę mesti rūkyti, tačiau tik 8 proc. pavyko nerūkyti bent pusę metų ar...

Kone kas valandą – po užlietą butą, namą, kotedžą

Kiekvieną dieną vien vienos Lietuvoje veikiančios draudimo kompanijos klientai registruoja vidutiniškai po 18 atvejų, kai jų būstuose įvyksta vandens užliejimas. Absoliuti dauguma – trys iš keturių – užliejimų fiksuojami butuose, nors dėl to nukenčia...

Solidžia išvaizda garsėjanti deginta mediena tinka įvairiems projektams

Dažnai juokaujama, kad nauja yra seniai pamiršta sena. Šis posakis iš dalies tinka ir kalbant apie degintą medieną ir jos apdirbimo būdą, kilusį iš tekančios saulės šalies – Japonijos. Nors ir esame įpratę manyti,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS