Kepame tobulą jautienos didkepsnį, paruošimo gudrybės

Ar jau skaitėte?

Įsismarkaujantis kepsninių sezonas yra puikus metas išbandyti naujus grilio patiekalų receptus. Jeigu pabodo kiaulienos šašlykai, vadinasi, pats laikas savo jėgas išbandyti ruošiant jautienos didkepsnį. Vis dėlto norint tobulai jį iškepti, verta atsižvelgti į keletą gudrybių, kurios itin svarbios, norint pasiekti gardžiausią rezultatą.

- Reklama -


Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertai kviečia kurti kepsnines, pasiraitoti rankoves ir gardžiuotis tikru kulinariniu šedevru, kurį paruošti gali kiekvienas.

Jautiena – ne tik gardu, bet ir sveika

„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pastebi, kad jautienos, ypač brandintos mėsos, pardavimai auga kasmet. Anot jos, vien pernai vasarą jautienos pardavimai šoktelėjo 73 proc.

„Auganti brandintos jautienos paklausa skatina mus pasirūpinti kuo platesniu šios gurmaniškos mėsos asortimentu savo prekybos tinklo parduotuvėse. Džiaugiamės per eilę metų užmezgę tvirtus santykius su Lietuvos ūkiais – būtent iš jų į „Maximos“ parduotuves atkeliauja šviežia lietuviškos jautienos produkcija“, – pažymi E. Dapkienė.

Taip pat didžiosiose „Maximos“ parduotuvėse yra įrengtos specialios mėsos brandinimo spintos, kur čia pat mėsa yra ir sausuoju būdu ir brandinama.

Tuo metu „Maximos“ maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė priduria, kad jautienos didkepsniai gali nustebinti ne tik savo skoniu, bet ir nauda organizmui. Šis maistas yra keleto pagrindinių mineralų – geležies, fosforo, seleno ir cinko – šaltinis. Jautienoje taip pat gausu vitamino B bei baltymų, kurie rūpinasi žmogaus kraujo ir raumenų sistemomis.

- Reklama -

Vis dėlto suvalgomos raudonos mėsos kiekį reikėtų normuoti, todėl B. Baratinskaitė pataria į savo mitybą per savaitę šio produkto įtraukti 350–500 gramų. Tai turėtų paskatinti gurmanus šia mėsa mėgautis rečiau, bet ją valgyti kokybišką ir skaniai paruoštą. O tai padaryti daug lengviau, žinant 5 pagrindines jautienos didkepsnio ruošimo taisykles.

Taip pat skaitykite:  Nesvarbu, kokį marinatą naudojate: vienas nebrangus produktas kepamą mėsą bemat suminkštins

5 gudrybės, ruošiant jautienos didkepsnį

Visų pirma, anot maisto gamybos ekspertės B. Baratinskaitės, prieš ruošiant didkepsnį, yra itin svarbu pasirinkti aukščiausios kokybės mėsą.

„Antrasis patarimas, planuojant didkepsnį vakarienei – išrinkti mėsos dalį. Dažniausi pasirinkimai yra antrekotas arba T-bone kepsnys. Skirtumai tarp jų labai paprasti: tiems, kurie labiau mėgsta riebesnius ir sultingesnius didkepsnius, patariama rinktis antrekotą, tačiau jeigu pirmenybę žmogus teikia liesesnei mėsai, patariama išbandyti brandintą nugarinę su kaulu, dar kitaip vadinamą T-bone kepsniu. Bet kuriuo atveju vakarienė pradžiugins kiekvieną – ne veltui būtent šios dvi jautienos dalys yra pačios populiariausios tarp mėsos gurmanų“, – pasakoja „Maximos“ maisto gamybos departamento vadovė B. Baratinskaitė.

Maisto gamybos ekspertė pažymi, kad geriausia jautienos didkepsnį kepti ypač aukštoje temperatūroje: trumpai, bet gerai įkaitintoje kepsninėje. Anot jos, tai leidžia kepsniui iš išorės lengvai apskrusti, o iš vidaus išsaugoti savo drėgmę. Tai ypač pravartu tiems, kurie mėgsta su krauju (angl. rare) arba vidutiniškai iškeptus (angl. medium) jautienos didkepsnius. Taip pat kepant jautieną rekomenduojama jos nemarinuoti. Geriausia druska ir pipirais gardinti jau iškepusią mėsą.



„Paskutinė taisyklė – iškepus didkepsniui leisti jam „pailsėti“ apie 10 min., uždengiant folijos lakštu. Visa tai reikalinga tam, kad būtų išsaugota didkepsnio drėgmė ir vos prapjovus neišbėgtų visos sultys. Tad šiek tiek palūkėję, vėliau galėsite mėgautis tobulu sultingo kepsnio skoniu“, – patarimais dalinasi B. Baratinskaitė ir siūlo šį patiekalą pasigaminti patiems.

Kepame kepsninėje: tradicinis jautienos didkepsnis

Reikės: 1 kg brandintos jautienos išpjovos, 70 g sviesto, šiek tiek druskos ir pipirų.

Jautieną supjaustykite storesniais kepsniais. Tuomet paruoštus kepsnius kepkite gerai įkaitintoje kepsninėje – trumpai, iš abiejų pusių, po maždaug 3 minutes. Prieš kepimo pabaigą ant kiekvieno jų uždėkite po gabalėlį sviesto ir viską apiberkite druska ir pipirais. Leiskite kepsniams „pailsėti“ 10 minučių ir ragaukite.

Taip pat skaitykite:  D. Filmanavičiūtė: Velykos – metas išbandyti jėgas saldžių kepinių rungtynėse

„Prie tokio jautienos didkepsnio idealiai tinka avokadų, šviežių agurkų, vyšninių pomidorų bei raudonojo svogūno salotos. Supjaustytas daržoves galima pagardinti baziliku, sojos padažu, alyvuogių aliejumi, balzamiko actu ir mėgstamais prieskoniais. Taip turėsite tiesiog tobulą garnyrą pačių iškeptam jautienos didkepsniui“, – sako „Maximos“ maisto gamybos ekspertė B. Baratinskaitė.

Ernesta Dapkienė
„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė

TOP naujienos

Laipiojimo erdvės Klaipėdoje įkūrėja: kas, jei ne mes kursime savo miestą?

Viena iš laipiojimo ir bendradarbystės erdvės „Fabrique“ įkūrėjų, ilgametė „DFDS Seaways“ darbuotoja Tatjana Kochetkova įsitikinusi – reikia mažiau skųstis ir daugiau dirbti patiems, kad...

Gydytoja paneigė mitus: kada badavimas prieš kraujo tyrimus nėra būtinas?

Jau daugiau nei pusšimtį metų Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių kraujo tyrimus gydytojai rekomenduoja atlikti nieko nevalgius bent 8 valandas. Tokia praktika buvo taikoma...

Švelnėja reikalavimai santuokai registruoti

Lietuvoje karantiną pakeitus ekstremalios situacijos režimui, keičiasi ir santuokų registravimo reikalavimai. Santuokos registracijos ceremonijos dalyviams atsiranda daugiau laisvių. Sudoku Online: Žaisti sudoku internete Nuo šiol santuokos...

Žinomi sveikos mitybos puoselėtojai griovė mitus, kad sveikai maitintis – brangu, sunku ir nesotu

Sveika mityba šiandien – ne tik madingas, bet sąmoningesnis gyvenimo būdas. Galvojimas, ką valgai, gali padėti išvengti ne tik blogos savijautos, persivalgymo, bet ir...

Šefo iššūkis: ar augalinis maistas gali būti skanus?

Tortilijos su sultingu įdaru, kreminės sriubos ir šiltas, aštrus karis – tai tik keletas patiekalų pavyzdžių, kurie patvirtina, jog augalinis maistas gali būti skanus ir lengvai paruošiamas. Be to, mitybos specialistai neabejoja, kad augalinė...

Maisto pasaulio atstovai skatina sąmoningumą: per Velykas svarbu ne tik kiaušinis, bet ir višta

Lietuvoje net 82,4 proc. vištų yra laikomos pernelyg ankštuose narvuose, kuriuose ne tik negali patenkinti natūralių poreikių, bet ir patiria stresą bei skausmą. Artėjant Velykoms, atsigręžti į vištų laikymo sąlygas skatina gyvūnų teisių organizacija...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS