Respublikinėje Šiaulių ligoninėje COVID-19 diagnozė – po mirties

Ar jau skaitėte?

Ligoninės vadovas džiaugiasi, kad ir greitosios medicinos pagalbos ir ligoninės medikai, sunkios būklės pacientu rūpinosi pagal nustatytus algoritmus ir apsaugojo kitus pacientus bei kolegas nuo galimo užkrato. Nuotrauka Zitos Katkienės.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyriaus laboratorijoje penktadienio rytą gauti tyrimai nuliūdino – ligoninės pacientui po mirties diagnozuotas teigiamas coronaviruso tyrimo rezultatas. Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika spaudos konferencijoje akcentavo, kad rizikos grupei priklausantis 61 metų pacientas tik prieš dieną buvo atvežtas į gydymo įstaigą ir gydytas, laikantis visų saugos priemonių.

- Reklama -

Gydytas pagal algoritmus

Pacientas į ligoninę buvo atvežtas ketvirtadienį per pietus iš Gruzdžių. Gydytojams surinkti ligos anamnezę buvę labai sunku. Sūnus sakė, kad tėvas apie 30 metų nesilankė pas medikus, nes bijojo. Jis mažai vaikščiojo, beveik su niekuo nebendravo. Juo rūpinosi sūnus, lankė, atveždavo maisto. Ketvirtadienį sūnus paskambino tėvui, bet šis neatsiliepė. Sūnus nuvyko į namus, rado ne tik blogai besijaučiantį tėvą, bet ir sujauktus kambarius.

Į sūnaus klausimus tėvas atsakinėjo neadekvačiai, todėl iškvietė greitąją medicinos pagalbą ir atvežė į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

„Noriu pasidžiaugti, kad su šiuo ligoniu elgtasi pagal visus ligoninės algoritmus“, – teigė ligoninės vadovas.

 

Pacientui buvo 37,2 laipsnio temperatūros. Greitosios medicinos pagalbos ekipažas pacientą atvežė į Tuberkuliozės ir plaučių ligų kliniką, kuri šiandien skirta COVID-19 ligonių skubiai pagalbai teikti, diferencinei diagnostikai ir gydymui. Tai tarsi ligoninės filtras, apsaugantis gydymo įstaigą nuo galimo užkrato.

- Reklama -

Pacientui buvo atlikti reikalingi tyrimai: rentgenograma, kuria diagnozuotas plaučių uždegimas. Atlikus kardiogramą nustatyti nežymių širdies veiklos sutrikimų. Kontaktuoti su pacientu buvo labai sudėtinga, tad nuspręsta atlikti galvos kompiuterinę tomografiją. Tam pacientas, aprengtas visomis apsaugos priemonėmis, iš šios klinikos nuvežtas į švarų Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių, per medikų iki šiol vadinamą Ebolos palatą, įkurtą siaučiant šiam virusui, nuvežtas į kompiuterinę tomografiją. Jam atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas.

Taip pat skaitykite:  Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Diagnozė – po mirties

Grįžus po tyrimo pacientą ištiko staigi klinikinė mirtis. Iškviesta reanimatologų komanda, kuri taip pat dirbo su visomis apsaugos priemonėmis, tačiau reanimacinė pagalba buvo neefektyvi – pacientas mirė.

Nors pacientas gyveno vienas, bendravo tik su sūnumi, gyveno mažame miestelyje, medikai nusprendė ištirti jį ir dėl COVID-19 infekcijos. Tepinėlio tyrimas gautas šiandien, penktadienį, ir jis buvo teigiamas. Tad fiksuojama, kad paciento mirtis – COVID-19 infekcijos padarinys.

Gydymo įstaigos vadovas dėl paciento mirties pareiškė užuojautą šeimos nariams, artimiesiems. Sūnus, turėjęs kontaktą su tėvu, bus tiriamas dėl galimo užkrato.

Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus, medikai pasiruošę kontaktui su galimai infekuotais pacientais, tad visos medikų komandos, teikdamos pagalbą ligoniui, naudoja apsaugos priemones pagal atitinkamus lygius ir jokių problemų dėl to nekyla.

Profesionalus darbas įvertintas

Paklaustas, kokios būklės yra kiti ligoninėje gydomi pacientai, gydymo įstaigos vadovas informavo, jog šiuo metu gydomi 6 pacientai. Keturi gydomi Infekcinių ligų skyriuje, iš jų du bus išleidžiami saviizoliacijai.


Lietuvos miestų COVID-19 statistika gyvai


„Reanimacijoje turėjome tris pacientus, kurių vienas buvo labai sunkios būklės. Šiandien galiu pasidžiaugti aukščiausią profesionalumo lygį demonstruojančiais reanimatologais, kurių dėka kritinės, labai sudėtingos būklės pacientui nebetaikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, jis yra sąmoningas, bendraujantis. Kitas, pagerėjus būklei, bus keliamas į Infekcinių ligų skyrių.

Visi ligoninės stacionare gydomi pacientai – iš rajonų. Užsikrėtusi coronavirusu yra viena ligoninės medikė. Ji užsikrėtimo metu nedirbo ligoninėje, tad kontaktų neturėjo.

Pasiaukojamai ir profesionaliai dirbančių medikų pastangos įvertinamos. Pasak direktoriaus,

visiems gydymo įstaigos darbuotojams balandžio 10 dieną išmokėti atlyginimai už kovo mėnesį. Dirbantiems su COVID-19 pacientais išmokėti ir priedai, kurie yra įvairūs – nuo 100 proc. atlyginimo dydžio iki 30 proc. ir mažesni. Priklauso nuo to, kokios rizikos zonoje dirba medikai. Dirbantys Infekcinių ligų skyriuje, Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos COVID skyriuose visi darbuotojai gauna 100 proc. atlyginimo dydžio priedus.

Taip pat skaitykite:  Nekalti simptomai gali reikšti itin pavojingą ligą: kaip atpažinti?

Pradžiugino medikus ir rėmėjai. UAB „Šventjonis“ žuvies augintojai medikams padovanojo 500 kg gyvų karpių.

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė

TOP naujienos

Dėl šios poros pamesite galvą: burokėliai ir šokoladas padės iškepti ypač drėgną pyragą

Atvėsę orai džiugina ne visus, bet jie – juk puikus pretekstas dažniau kepti namus skaniausiais aromatais pripildančius pyragus. Prekybos tinklo „Iki“ konditeris Thierry Lauvray...

Karantino metu daug gulime ir valgome – kaip tai gali pakenkti sveikatai?

Karantino įvedimas pakoregavo daugelio žmonių gyvenimo būdą, tačiau atsiradus daugiau laiko, motyvacijos pasirūpinti savo sveikata nepadaugėjo, o kai kuriais atvejais net sumažėjo. Dėl negalėjimo...

ORAI: Šiandien numatomas vietomis nedidelis lietus. Rytą kai kur rūkas

Šiandien Lietuvoje numatomas vietomis nedidelis lietus. Rytą kai kur rūkas. Vėjas pietvakarių, vakarų, 9–14 m/s. Aukščiausia temperatūra 12–17, Vakarų Lietuvoje kai kur 8–11 laipsnių...

Turiningoms moksleivių atostogoms: kaip riboti laiką, praleidžiamą internete?

Artėjant didžiausioms metų šventėms ir moksleivių žiemos atostogoms, tėvai ima planuoti, kaip šias atostogas vaikui išnaudoti turiningai. Daugelis moksleivių turi asmeninius išmaniuosius telefonus, todėl...

Slyvų sezonas prasideda. Džiovintų slyvų džemas (receptas)

Geltonos, raudonos, žalios, violetinės, purpurinės ar juodos slyvos pasižymi maloniai kontrastuojančiu saldžiarūgščiu skoniu, jaučiamos šiek tiek pikantiškos natos. Atėjus šių vaisių sezonui, sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pasakoja apie jų...

Daktarai sunerimę – vaikų imunitetas itin nusilpęs. Kaip jiems padėti siaučiant pandemijai?

Medikų bendruomenėje netyla diskusijos apie susilpnėjusį vaikų imunitetą – mažųjų sergamumas įvairiomis kvėpavimo takų ligomis ar žarnyno infekcijomis ženkliai išaugo. Specialistai sutaria, kad kalta pandemija ir kone metus trukusi izoliacija namuose, kurios metu vaikų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS