Burnos higiena gali užkirsti kelią net ir širdies bei kraujagyslių ligoms

Ar jau skaitėte?

Burnos higienistas Edvinas Petrauskas.

Burnos higiena – viena iš dažniausiai odontologų siūlomų profilaktikos programų. Ji rekomenduojama ir pacientams po implantacijų ar kitų odontologinių operacijų, mat reguliariai ją taikant, galima užkirsti kelią periodontitui, dantų praradimui ar net širdies ir kraujagyslių ligoms.

- Reklama -

Periodontitas – tai mikroorganizmų sukeltas dantis supančių audinių uždegimas. Pasaulyje šia liga serga net 80 proc. Suaugusiųjų , Lietuvoje juo skundžiasi 8 iš 10 pacientų. Anot gydytojų, ši liga vystosi pamažu ir neskausmingai, tačiau būtent dėl jos, ilgainiui, netenkama dantų.

„Periodontitas yra XX amžiaus liga, o jos atsiradimui įtakos gali turėti daug veiksnių: bloga asmeninė burnos higiena, maistas, aplinkos sąlygos. Kraujuojančios dantenos valantis dantis, atsiradęs skausmingumas, susikaupusios kietos ir minkštos apnašos ant dantų, dantų akmenys – tai pirmieji simptomai, kurie išduoda periodontito riziką“, – pasakoja burnos higienistas Edvinas Petrauskas.

Periodontitą sukelia bakterijos, gyvenančios burnos apnašose. Mokslinės studijos teigia, jog šis uždegimas gali sukelti imuninės sistemos persitvarkymą visame organizme, o periodonto bakterijos, per pažeistus burnos ir dantenų audinius, gali patekti į širdies ir kraujagyslių sistemą, sukeldamos nepageidaujamas ir sunkias ligas.

„Liga gali atsirasti žmonėms, turintiems skrandžio ar kepenų sutrikimų. Taip pat rūkantiems žmonės yra didesnė tikimybė susirgti periodontito ligomis negu nerūkantiems. Lygiai tas pats žmonėms, kurie nesveikai maitinasi, kurie vartoja alkoholį“, – teigia E. Petrauskas.

Norint išvengti periodontito, būtina išmokti teisingai prižiūrėti dantis ir sistemingai lankytis pas dantų specialistus. Pasak burnos higienisto E. Petrausko, dauguma pacientų galvoja, jog įsisukus dantų implantus, kitos problemos dingsta. Tačiau implantus, kaip ir nuolatinius dantis, reikia nuolat ir kruopščiai prižiūrėti, nes kitaip kaulas, esantis aplink implantus, ims irti ir išsivystys periimplantitas.

- Reklama -

„Profesionali burnos higiena yra atliekama ultragarsiniu skaleriu ir specialiais rankiniais instrumentais, saugiai, nepažeidžiat danties šaknies paviršaus. Naujausia alternatyva – „Vector“ sistema, kuri garantuoja papildomą profilaktiką. Būtent šios terapijos būdu mes galime užkirsti kelią rimtesnėms problemoms, kuomet ištirpus kaului ima kristi dantys“, – pasakoja burnos higienistas Edvinas Petrauskas.

Taip pat skaitykite:  Net ir trumpalaikio skausmo krūtinėje negalima ignoruoti

Prietaiso antgalis įvedamas į problemines vietas – kišenes, neliečiant dantų ir dantenų. Ultragarsiniai virpesiai, veikdami tikslingai, pašalina apnašas nuo dantų šaknų ir dantų kišenėse. „Vector“ sistemos dėka suskaidoma bakterinė plėvelė, esanti giliai po dantenomis. Tai yra palaikomasis gydymas žmonėms po implantacijų, periodontologinių operacijų. Be to, tai yra terapija, užkertanti kelią periodontologinių ligų atsinaujinimui.

„Per dvejus darbo su šia terapija metus, nė vienas pacientas nesiskundė, jog procedūra keltų skausmą ar kažkokį tai diskomfortą. Dauguma pacientų pastebi, jog po pirmos procedūros pagerėja burnos sveikatos būklė, dantų švelnumas. Kadangi mes pašalinam bakterinę plėvelę, dantenos ima gyti ir apgaubti danties paviršių. Reguliariai atliekant šią terapiją, dviejų-trijų metų laikotarpyje pradeda atsistatyti alveolinis kaulas, kuriame stovi mūsų dantys“, – sako burnos higienistas E. Petrauskas.

TOP naujienos

5 patarimai, kaip nenusilaužti kojos per atostogas perpildytoje darbinėje el. pašto dėžutėje

Po vasaros atostogų grįžus į darbus, vienu didžiausių galvos skausmų tampa perpildyta el. pašto dėžutė. Dešimtys ar net šimtai neperskaitytų laiškų ir nerimas dėl...

Ką privaloma turėti ruošiantis žygiui?

Tie, kas yra jau žygiavę, žino, kad tai yra puikus nuotykis, tačiau jam būtina prieš tai pasiruošti. Ypač tai yra svarbu tiems, kurie dar...

Kvepia kepiniais ir nuolaidomis: „Iki“ skelbia Kruasanų fiestą ir pataria, kada juos pirkti apsimoka labiausiai

Rytas ir bandelė – tobulas derinys. Kad diena eitųsi kaip per sviestą, verta ją pradėti nuo aromatingo ir užburiančiai gardaus sviestinio kruasano. Antradienį minint...

ORAI: Šį rytą daug kur, dieną vakariniuose rajonuose nedideli krituliai (šlapdriba, lietus)

Šį rytą daug kur, dieną vakariniuose rajonuose nedideli krituliai (šlapdriba, lietus). Vėjas šiaurės, šiaurės rytų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 9–14, vakariniuose rajonuose kai kur...

Trys paros – neblaivaus asmens sukeltame eismo įvykyje žuvo du žmonės

Lapkričio 12–14 dienomis, penktadienį–sekmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 130 eismo įvykių. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 8 proc. įvykių. Atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais, – 37. Pirminiais duomenimis, 14-oje eismo įvykių...

Kodėl pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus. Tačiau TA stotyse dirbantys specialistai pastebi, kad pirmuoju...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS