Audiniai: ką apie juos turėtų žinoti kiekvienas?

Ar jau skaitėte?

Labai svarbu, iš kokios medžiagos bei audinio drabužis yra pagamintas. Pastebimai didėja žmonių informuotumas apie drabužių medžiagas bei kitas savybes. Bet kuri audinių parduotuvė suteikia pirkėjui visą reikalingiausią informaciją apie kiekvieną medžiagą bei audinį. Dažnai žmonės renkasi drabužius iš kuo natūralesnių audinių. Ir ne be reikalo. Žinant, kokią naudą suteikia mūsų kūnams natūralūs pluoštai, nenuostabu, kodėl šitaip išaugo žmonių susidomėjimas jais. Šiame straipsnyje mes stengsimės trumpai glaustai supažindinti jus su kai kuriomis audinių rūšimis.

- Reklama -

Kas yra austi ir megzti audiniai?

Žinoma, pradėkime nuo pagrindų. Kas yra austi ir megzti audiniai? Tai yra dažniausiai naudojamos medžiagų rūšys. Abu audiniai gali būti pagaminti iš tų pačių pluoštų, kaip, pavyzdžiui, medvilnė, poliesteris, viskozė, tačiau jie gaminimo prasme labai skirtingai. Siūlai šiuose audiniuose yra pinami kitaip, todėl megzti audiniai tampa lankstūs ir minkšti – iš jų gaminami įprasti sportiniai kostiumai, megztiniai, kepurės, o austi audiniai yra mažiau lankstūs ir gana standūs. Dažniausiai iš jų gaminami švarkai, marškiniai, džinsai.

Ar jums įdomu, koks yra pagrindinis skirtumas kuriant šiuos audinius? Audiniai audžiami staklėmis, o megzti audiniai pramonės srityje kuriami mezgimo mašinomis. Būtent dėl kitokio gamybos būdo šios medžiagos pirmiausia skiriasi savo tempimosi galimybėmis ir dėvėjimosi skirtumu.

Audinių rūšys

Pradėsime nuo audinių ir jų rūšių. Kaip pagrindines medžiagų rūšis išvardijame pagamintas iš natūralaus, sintetinio ir dirbtinio pluošto. Be to, pagal pynimą išskiriame audinių tipus. Tai paprasto pynimo, atlaso ir ruoželinio pynimo. Kiekvienas iš pynimų turi savo ypatybes ir liečiant audinį galime įvertinti, pavyzdžiui, kad džinsas yra standus ir tvirtas, o atlasas – lygus ir gana slidus.

Drabužių audinio kūrimo procesas gali atrodyti gana sudėtingas. Naudojame dviejų tipų siūlus – metmenų ir ataudų. Metmenų siūlai visada eina išilgai audinio, o ataudai eina per jį. Būtent dėl ​​to audiniai yra gana tamprūs, todėl juos lengva gaminti, nes siūlai ,,nebanguoja” į visas puses. 

Taip pat skaitykite:  Lietuvoje viename ūkyje buvo nustatytas itin patogeniško paukščių gripo židinys

Metas mezginiams. Čia taip pat galime įvardyti pagrindines pluoštų rūšis: tai natūralūs, sintetiniai ir dirbtiniai pluoštai. 

- Reklama -

Lengviausias būdas įsivaizduoti, kaip gaminamas megztas audinys, tai prisiminti, kaip kažkas mezga – jis turi vieną siūlą, kurį su virbalų pagalba pina pasirinktu raštu į pasirinktą formą. Panašiai veikia ir pramoninis mezgimas, tik siūlai yra kur kas plonesni. Tokie siūlai stipriai ,,banguoja”, todėl audinys gaunasi elastingas. 

Audinių skirstymas pagal jų sudėtį

Turime natūralių, dirbtinių ir sintetinių medžiagų. Pradedant nuo natūralių – tai medžiagos, pasiūtos iš gyvūninės ar augalinės kilmės pluoštų. Tai medvilnė, vilna, šilkas, linas, oda. 

Dirbtinės medžiagos yra gaminamos nuo nulio laboratorijoje, tačiau žaliava jų gamybai yra natūralūs ingredientai, pavyzdžiui, medienos celiuliozė. Tai viskozė, liocelis, modalas, acentatas. Kita vertus, sintetinės medžiagos, taip pat sukurtos laboratorijoje, nėra pagamintos iš jokių natūralių ingredientų. Tai poliesteris, poliamidas, akrilas, elastanas. Galų gale, kiekviena iš čia išvardintų medžiagų labai skiriasi.

Drabužių gamyboje populiariausia yra medvilnė – mums žinoma šimtmečius. Vienas iš didžiausių medvilnės privalumų yra didelis gebėjimas sugerti drėgmę ir didelis atsparumas tempimuisi. Priklausomai nuo pynimo, medvilniniai drabužiai tiks tiek žiemą, tiek vasarą. Be to, ši medžiaga nesukelia alergijos, todėl idealiai tinka apatinių ar vaikiškų drabužių gamybai. 

Aukštos kokybės medvilnė gera kaina ieškokite čia: https://www.have.lt/medvilne.

TOP naujienos

Stabdyti viruso plitimą Lietuvoje padės mobilioji programėlė

Lietuva į kovą su koronavirusu pasitelkia dar vieną ginklą – mobiliąją programėlę KORONA STOP LT. Jos tikslas – informuoti žmones apie tai, kad jie...

Studijos šalia namų, bet lyg užsienyje

Dėl pasaulinės pandemijos pastaraisiais metais sumažėjus galimybėms universitetinių žinių semtis užsienyje, Lietuvos jaunuoliai vis dažniau atranda galimybę anglų kalba studijuoti Lietuvoje. Žurnalo „Reitingai“ tarptautiškiausia...

Horoskopai spalio 29 dienai

AVINASJūs vis reikalaujate ir reikalaujate. Darotės toks arogantiškas, kad greit neteksite paskutinių draugų. Kita vertus, jums iš tiesų puikiai pavyksta padaryti taip, kad beveik...

Balandžio 5-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Balandžio penktoji, penktadienis – 95-oji metų diena (penktoji 14-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 270 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia Balandė, Balandis, Ira,...

Horoskopai birželio 14 dienai

AVINASDiena atrodys kur kas šviesesnė, jei atleisite save nuo neapgalvotai duotų pažadų. Nedvejodamas atsikratykite senų daiktų ir iliuzijų. Jūsų šiukšlės kažkam gali būti tikras lobis. Apartamentų, butų nuoma Palangoje JAUTISNekreipkite dėmesio, kas apie jus kalbama. Jie...

Per Lietuvą keliaus lietingi atmosferos frontai

Liepos 15-os dieną daugelyje rajonų trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Kai kur lis smarkiai. Vėjas pietvakarių, vakarų, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia temperatūra 16–21 laipsnis šilumos. Liepos 16 d. daugelyje rajonų trumpi lietūs,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS