Vaiko teisių apsaugos tarnybos išvados po atvejo Palangoje: darbuotojai turės išklausyti mokymus

Ar jau skaitėte?

Atlikę vidinį patikrinimą dėl praėjusiais metais iš mamos jėga Palangoje paimto vaiko, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT) subūrė tarpinstitucinę darbo grupę.

- Reklama -

Kaip skelbiama tarnybos išplatintame pranešime, specialistai kartu su policijos pareigūnais sieks sudaryti algoritmą, aiškiai numatantį, kaip turėtų būti koordinuojami veiksmai paimant vaiką iš šeimos. Tai pat norima aiškiau apibrėžti, kas yra atsakingas už šį procesą, kada ir kaip gali būti pasitelkiama policijos pareigūnų pagalba užtikrinant vaikui saugią aplinką.

Taip pat visi tiesiogiai su vaikais dirbantys darbuotojai bus įpareigoti sudalyvauti mokymuose apie vaiko nuomonės išklausymą, informacijos pateikimą jam suprantama kalba. Nurodoma, jog tam bus pasitelkiamas pernai parengtas naujasis leidinys su vaikais dirbantiems specialistams – vaiko nuomonės išklausymo vadovas.

„Jau artimiausiu metu visi darbuotojai kels kvalifikaciją šioje srityje, tai leis ateityje efektyviau užtikrinti vaiko nuomonės išklausymą“, – nurodoma trečiadienį išplatintame tarnybos pranešime žiniasklaidai.

Be to, bus peržiūrimi ir tobulinami vidiniai tarnybos procesai, aiškiau numatantys vaiko teisių gynėjų veikimą perkeliant vaiką iš nesaugios aplinkos. Taip pat siekiama aiškiau apibrėžti informacijos perdavimą tarp skyrių, rekomenduojamą proceso laiką, numatyti į atvejus reaguojančių darbuotojų skaičių ir papildomus specialistus, kurių pagalbos gali prireikti vaiko perkėlimo metu.

„Neabejoju, kad visi šie veiksmai ženkliai prisidės prie sistemos tobulinimo ir vaiko perkėlimo procesas ateityje bus sklandesnis ir saugesnis. Tad dėsime maksimalias pastangas tobulindami procesą ir keldami darbuotojų kvalifikaciją, kad vaiko teisių gynėjams būtų sudarytos visos sąlygos maksimaliai gerai atlikti savo darbą“, – sako tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

- Reklama -

ELTA primena, kad gruodžio pradžioje viešojoje erdvėje ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip vaiko teisių apsaugos darbuotojai iš mamos jėga paima vaiką. Vaikas, plėšiamas iš mamos glėbio, verkė ir rėkė, darbuotojai jį ramino, teigdami, kad „tavo mamytė niekur nedingo“. Mama prašė pareigūnų ir vaiko teisių apsaugos darbuotojų neimti jos vaiko.

Dėl socialiniuose tinkluose pasirodžiusio vaizdo įrašo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė pradėjo tyrimą. Prieš kelias savaites E. Žiobienė nustatė, jog vaiko nuo motinos atskyrimą vykdę specialistai dirbo netinkamai ir neprofesionaliai. Dėl to, teigė kontrolierė, mažametis galimai patyrė neigiamus išgyvenimus, stresą ir baimę.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės teigimu, socialiniuose tinkluose išplitęs vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip mažametis paimamas iš mamos, yra tik dalis proceso, vykstančio nuo 2022-ųjų. I. Skuodienė teigė, kad vaizdo įraše matoma mama su vaiku slapstėsi ir nevykdė teismo sprendimo.

 

TOP naujienos

Šiandien per šalį praslinks šaltasis atmosferos frontas

Gegužės 17-os dieną vietomis trumpai, daugiausia negausiai palis. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 10–15 laipsnių šilumos. Gegužės 18...

Artimiausiomis dienomis į mūsų regioną atplūs šiltesnė oro masė.

Gruodžio 4-os dieną kai kur nedideli krituliai, daugiausia lietus, dulksna. Vėjas pietryčių, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 0–4 laipsniai šilumos. Gruodžio 5...

Kas penkta elektroninė parduotuvė – įkurta Lietuvos regionuose

Pandemija paskatino ne vieną įmonę keisti verslo modelį, o siekdami išvengti fizinės prekybos uždarymo ir bankroto daugelis prekybininkų persikėlė į internetinę erdvę. Ne išimtis...

ORAI: Sinoptikai praneša, kokie orai laukia ilgąjį savaitgalį

Šiandien Lietuvoje bus nepastoviai debesuota. Lietaus tikimybė nedidelė. Rytą vietomis rūkas, šerkšnas, galima silpna lijundra. Vėjas šiaurinių krypčių, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–6 laipsniai...

Tekstilės atliekos: ką turi žinoti gyventojai?

Nemaža dalis nebetinkamų naudoti tekstilės gaminių vis dar išmetami į komunalinių atliekų konteinerius arba paliekami greta jų, nes gyventojai nežino, kur juos dėti arba nenori tam gaišti laiko. Dėvėtos tekstilės surinkimo lygis Lietuvoje žemas...

Aštuoni būdai, kaip sukčiai gali pavogti banko kortelės duomenis jums to nepastebėjus

Kortelė saugiai guli mano piniginėje, o kažkas ją tuština atsiskaitydamas internete. Tai ne filmo apie pavogtą tapatybę anonsas. Tai vis dažniau pasitaikantis nusikaltimas. Užtenka trupučio neatidumo, nelaiku atsidurti netinkamoje vietoje ir kortelės duomenys gali...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS