Ką privaloma turėti ruošiantis žygiui?

Ar jau skaitėte?

Tie, kas yra jau žygiavę, žino, kad tai yra puikus nuotykis, tačiau jam būtina prieš tai pasiruošti. Ypač tai yra svarbu tiems, kurie dar nei karto nėra žygiavę, bet ruošiasi pirmajam savo žygiui. Labai svarbu turėti svarbiausius daiktus, kurių gali prireikti žygio metu. Tiesa, svarbu ir neapsikrauti daiktais, kad vėliau nebūtų sunku juos visus gabentis. 

- Reklama -

Kuprinė, drabužiai ir avalynė

Tai yra pirmi trys elementai, kurie yra ypatingai svarbūs žygio metu. Žygiai pėsčiomis gali sukelti nemažai iššūkių, todėl svarbu, kad šie jūsų turimi daiktai būtų atsparūs viskam! Net jeigu nėra pranašaujamas lietus žygio metu, geriau rinktis tokią kuprinę, kuri būtų atspari drėgmei – galbūt netikėtai jus užklups lietus arba teks bristi per kokį nors vandens telkinį. Jeigu jūs turite tinkamą kuprinę žygiui, tačiau ji nėra apsaugota nuo drėgmės – galite įsigyti specialią kuprinės apsaugą. Taip pat labai svarbu, kad jūsų svarbiausi daiktai – telefonas, piniginė, dokumentai ir pan. būtų įdėti į sandarų ir neperšlampamą maišelį. Na, o jeigu yra žadami karšti orai, rinkitės tokią kuprinę, kuri turėtų papildomą tinklelį nugaroje (jis sugeria prakaitą ir papūtus vėjui neleidžia jums persišaldyti). 

Renkantis kuprinę reikėtų atsižvelgti į tai, kad ji būtų talpi, tačiau nesunki. Daiktai turi būti kuo mažesni, kad neužimtų daug vietos. Taip pat tokius daiktus, kaip miegmaišis dėkite į kuprinės apačią, nes juos naudosite tik žygio dienos pabaigoje. Dažniausiai naudojamus daiktus tokius, kaip: saulės akiniai, nuo saulės kremas, žemėlapis ir pan., laikykite ant kuprinės viršaus arba mažesniuose skyreliuose. 

Drabužiams galioja labai panaši taisyklė, kaip ir kuprinei – visada turėkite drabužių, kurie būtų atsparūs drėgmei (tai gali būti striukė ar apsiaustas, kuris ne tik jūs šildys, bet ir neleis prasiskverbti drėgmei). Na, o jeigu žada karštus orus, tuomet pasiimkite kelis marškinėlius trumpomis rankovėmis. Svarbiausia neprisikrauti nereikalingų drabužių, nes tai bus tik papildomas svoris!

Taip pat skaitykite:  Edukologė: vasarą vaikų nuo ekranų izoliuoti nereikia – užuot kovojus, geriau susitarti

Avalynė turi būti patogi, išbandyta ir pranešiota. Žinoma, geriausia rinktis tokius batus, kurie yra skirti būtent žygiams. Jeigu jūsų žygis bus per akmeningą ar miškingą vietovę, batų padas turi būti kietesnis. Geriausia avalynė – aukštesniais aulais, nes jie apsaugo čiurnas nuo galimo patempimo. Rinkitės ir specialias kojines, kurios apsaugo kojas nuo perkaitimo, peršalimo ir nutrynimų. 

Maistas ir skysčiai

Kadangi žygio metu yra išeikvojama labai daug energijos, svarbu pasirūpinti tinkamu maistu, kuris galėtų tą energiją sugrąžinti. Riebus maistas labai ilgai yra virškinamas, todėl organizmą tik apsunkins. Tarp „didžiųjų“ maistų geriausia rinktis užkandžius tokius, kaip: riešutai, džiovinti vaisiai, batonėliai. Rekomenduojama rinktis kuo sveikesni maistą, kuris suteiks energijos, tačiau jūsų ir neapsunkins. 

- Reklama -

Jeigu žygiuojant vyrauja karšti orai, privalote per vieną valandą išgerti apie 0,5 – 1 litrą nesaldaus gėrimo (žinoma, geriausias yra vanduo), nes prakaituodami netenkama labai daug drėgmės. Taip pat galite pasirūpinti elektrolito tabletėmis. 

Vaistinėlė ir žemėlapis

Visų vaistų susidėti nereikia, tačiau pirmosios pagalbos reikmenis svarbu turėti žygio metu. Rekomenduojama vaistinėlėje turėti pleistrų (įvairaus dydžio), elastinio binto bei medikamentų, kurie yra nuo skausmo.

Nors ir dauguma naudojasi mobiliaisiais telefonais, žygio metu gali nutikti atvejų, kad nebus ryšio arba jūsų įrenginys išsikraus, todėl tam svarbu turėti popierinį žemėlapį, kuriame būtų aiškiai nurodyta jūsų tikslas ir sustojimo stotelės. Geriausia, kad jis būtų įlaminuotas ir esant lietui (arba drėgmei) nesušlaptų.

TOP naujienos

Stilistė V. Šaulytė-Mockė: „Net ir gražiausias apdaras atrodys nekaip, jei nagai netvarkingi“

Žinoma stilistė ir tinklaraštininkė Viktorija Šaulytė-Mockė dažnai kalba apie naujausias mados tendencijas bei stilių. Kaip pasakoja žinoma moteris, įvaizdis nėra tik drabužiai, avalynė ar...

Solidžia išvaizda garsėjanti deginta mediena tinka įvairiems projektams

Dažnai juokaujama, kad nauja yra seniai pamiršta sena. Šis posakis iš dalies tinka ir kalbant apie degintą medieną ir jos apdirbimo būdą, kilusį iš...

Perlinės kruopos: dietologė priminė, dėl kokių priežasčių jas vertėtų įtraukti į mitybos racioną (receptas)

Nors kaip garnyrą prie mėsos patiekalų lietuviai dažniausiai renkasi bulves, grikius ar ryžius, paįvairinti mitybos racioną bei įprastiems patiekalams suteikti naujų skonių gali ir...

NT ekspertai: nuomos rinka išlieka aktyvi, o pirkti nuosavą būstą – apsimoka

Pastaraisiais metais NT kainodaroje įvyko reikšmingų pokyčių. Ekonominės priežastys, kaip rekordinė infliacija ir palūkanų normų augimas, bei geopolitinės ir demografinės, tokios kaip karas ir...

Troškinys – sotu ir pigu, tačiau pasitikrinkite: 5 klaidos, kurių nedaryti jį ruošiant

Troškinys – vienas skaniausių patiekalų šaltomis dienomis. Turint patikimą receptą ar žinant kelias taisykles, jį galima paruošti iš visai nebrangių ir paprastų ingredientų. Su vienu puodu visą šeimą galima pamaitinti net kelias dienas, o...

Kas penkta elektroninė parduotuvė – įkurta Lietuvos regionuose

Pandemija paskatino ne vieną įmonę keisti verslo modelį, o siekdami išvengti fizinės prekybos uždarymo ir bankroto daugelis prekybininkų persikėlė į internetinę erdvę. Ne išimtis buvo ir regionuose įsikūrę verslai, kuriems elektroninė prekyba išlieka aktuali...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS